Komu podarujesz swój 1,5% lub datek?

Staruszkom! Zniedołężniałym, bezbronnym i chorym ludziom.

Są oni najmniej popularną grupą wśród potrzebujących.

W Polsce jest ok 360 tys. osób starszych i niesamodzielnych, wymagających natychmiastowej i ciągłej pomocy w przeżyciu każdego dnia.

W województwie łódzkim to około 25 tysięcy staruszków.

Na 100 młodych ludzi przypada obecnie 112 seniorów.

Zdecydowana większość z nich żyje na granicy ubóstwa.

Głodowe emerytury, renty, zasiłki pielęgnacyjne i opiekuńcze nie pozwalają na normalne życie i opiekę.

Od kilku lat obserwujemy z bliska ich codzienne problemy, dramatyczne sytuacje i tragedie. Staramy się pomagać na tyle na ile możemy.

Widok bezradnych, złośliwych, czasem agresywnych z niemocy i poniżenia staruszków, w brudnych mieszkaniach, wśród stert staroci, zakopanych w brudnej pościeli jak bezdomne psiaki, bez leków, bez świeżego jedzenia rozrywa nam serce.

Wiele zdesperowanych osób zgłasza się po jakąkolwiek pomoc do nas. Odbierane z ośrodków osoby mają odleżyny i dziury w ciele, w których mieści się pięść dorosłego człowieka.

Dążymy do tego, aby  w końcu zobaczyć uśmiech na ich twarzy, kształtną sylwetkę zamiast szkieletu i zwisającej, suchej, szarej skóry, aby zobaczyć pierwsze kilka kroków przy chodziku po kilku miesiącach leżenia.

Wtedy serce nam rośnie, a nasza walka o środki dla tych ludzi ma jeszcze większy sens.

Daj nam szansę na wspomaganie tych ludzi!

Fundacja Polskiego Centrum Opieki Domowej wspiera właśnie ich – niepotrzebne nikomu, bezbronne, nieporadne „stare dzieci” bez perspektywy na przyszłość!