Kurier prosto pod Twoje drzwi!

Kurier prosto pod Twoje drzwi!

Usługi kurierskie Poczty Polskiej S.A. – Pocztex to najszybsza ze wszystkich usług pocztowych, świadczona w systemie „od drzwi do drzwi” w gwarantowanych terminach. Bogata oferta umożliwia wysyłanie paczek o różnej wielkości, masie oraz w zróżnicowanych terminach doręczenia. Nadaną paczkę możemy doręczyć w godzinach porannych, po południowych albo w wyznaczonym przez Ciebie dniu. W ofercie umożliwiamy także odbiór i doręczenie paczek w sobotę, niedzielę czy nawet w Święta. Przesyłka zostaje odebrana przez kuriera bezpłatnie, po zleceniu usługi telefonicznie (804 104 104 * (z tel. stacjonarnych) lub +48 43 842 0 842 (z tel. GSM i z zagranicy) lub drogą elektroniczną za pomocą formularza zamówieniowego. Płatności za przesyłkę dokonuje się w formie gotówkowej w momencie odbioru przesyłki. Więcej informacji na temat usług kurierskich znajdziesz tutaj>.

Pełnomocnik odbierze Twoją korespondencję!

Przesyłki pocztowe powinny być doręczane adresatowi, jednak zdarzają się sytuacje, w których nie możesz ich osobiście odebrać. Może zrobić to za Ciebie pełnomocnik.

Jak udzielić mu pełnomocnictwa?

Wystarczy wypełnić formularz, w którym wskażesz osobę uprawnioną do odbierania Twojej korespondencji. Formularz znajdziesz tutaj.

Nie przejmuj się zmianą adresu – Twoje przesyłki i tak trafią do Ciebie!

Jeśli zmieniłeś miejsce zamieszkania, a spodziewasz się korespondencji na stary adres, mamy dla Ciebie odpowiednią usługę, dzięki której przesyłki trafią na adres, pod którym przebywasz. Wystarczy wypełnić formularz online i dokonać zapłaty podczas odbioru przesyłki.

Doręczenie na życzenie

Doręczenie na życzenie to usługa umożliwiająca odebranie awizowanej przesyłki poleconej z placówki pocztowej bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy połączyć się z naszą infolinią (801 333 444; 43 842 06 00) albo wypełnić formularz on-line i wskazać miejsce oraz czas ponownego doręczenia przesyłki poleconej.

Poczta dostępna z domu – envelo

Dziś nie musisz już wychodzić z domu, żeby nadać list, kartkę, paczkę czy zakupić znaczek. Wystarczy wejść na stronę envelo.pl i skorzystać z elektronicznej wersji tych usług.

Neokartka – usługa ta umożliwia wysyłanie kartki bezpośrednio z komputera lub urządzenia mobilnego (telefonu, tabletu). Do odbiorcy trafia jako wydrukowana kartka pocztowa w kopercie. Neokartkę można wysłać nawet za granicę. Wysyłając neokartkę, nie trzeba przejmować się znaczkiem, ani posiadaniem kartki, ponieważ są one już wliczone w cenę usługi.

Neolist – napisz list na komputerze, a my go wydrukujemy, zapakujemy do koperty, nakleimy znaczek i doręczymy do nadawcy.

Neoznaczek – nie masz czasu iść na pocztę po znaczek? Wydrukuj go u siebie w domu! Możesz zamieścić na nim dowolne zdjęcie.

Więcej o naszych usługach tradycyjnych w elektronicznym wydaniu można znaleźć na stronie envelo.pl.

Listonosz doręczy wszystkie przesyłki do mieszkania

Jeśli masz trudności z poruszaniem się, możesz w placówce pocztowej lub u listonosza złożyć pisemne żądanie doręczania przesyłek pocztowych bezpośrednio do mieszkania, ze względu na niesprawność.

Usługi finansowe u listonosza

U listonosza Poczty Polskiej można także korzystać z usług finansowych. Wpłacone pieniądze trafią na wskazane przez Ciebie konto. Jeśli natomiast chcesz, by odbiorca otrzymał osobiście pieniądze, możesz skorzystać z przekazu pocztowego krajowego albo zagranicznego. Pieniądze na wskazany adres zostaną doręczone w ciągu 2-4 dni roboczych. Jeśli jednak zależy Ci na czasie doręczenia wpłaty, dzięki usłudze Ekspres Pieniężny adresat może odebrać pieniądze już po 10 minutach w dowolnej placówce pocztowej, a w ciągu 6h i 24h doręczymy je pod wskazany przez Ciebie adres. Usługi możesz zamówić także po przez naszą stronę internetową.

Konto bankowe Zawsze Darmowe

Bank Pocztowy przygotował dla Ciebie Konto ZawszeDarmowe – z nim bez opłat wpłacasz i wypłacasz swoje pieniądze na każdej Poczcie i w placówkach Banku. Bezpłatnie otrzymujesz kartę do konta. Bez prowizji pobierasz gotówkę z blisko 5 000 bankomatów. Bieżące rachunki wygodnie opłacasz przez Internet w Pocztowy24. Korzystasz z wyższego oprocentowania lokat, specjalnej oferty ubezpieczeń oraz zniżek na usługi pocztowe.