Seniorzy do komputera!

Seniorzy do komputera!

Wykluczenie cyfrowe lub tzw. przepaść cyfrową, można w uproszczeniu zdefiniować jako podział na osoby przyłączone do sieci i będące poza nią. Ta druga grupa, to często osoby starsze, którym brak jest umiejętności posługiwania się nowymi technologiami. Siecią można nazwać nie tylko Internet, ale i np. sieć znajomych, członków rodzin używających nowych form komunikacji (np. osoby porozumiewające się SMS-ami).

Poczta Polska wychodzi naprzeciw ludziom starszym, oferując w swoich placówkach serię wydawniczą „Senior chce wiedzieć”, tematycznie dostosowaną do potrzeb nestorów, odsłaniającą tajniki działania komputera, tabletu, telefonu, smartfona oraz Internetu. Wydawnictwo dostępne jest wyłącznie w sieci placówek pocztowych.

Pierwsza książka: Komputer dla seniora

 

– W inicjującej serię książce pt. ”Komputer dla seniora”, w jasny sposób opisane są podstawowe zagadnienia związane ze światem informatycznym i obsługą komputerów. – mówi Małgorzata Puścian – Łaguna, kierownik z Biura Rozwoju Działalności Handlowej – Przedstawimy komputer jako przyjazne, łatwe w obsłudze urządzenie i pokazujemy krok po kroku, jak z niego korzystać. Oprócz tego podpowiadamy przydatne triki, które
usprawniają korzystanie z komputera oraz porady jak radzić sobie z codziennymi zadaniami, korzystając z programów wbudowanych w system, np. jak oglądać zdjęcia, odtwarzać filmy i muzykę. Kolejna książka serii przybliży seniorom jak korzystać z Internetu.